„Największy dramat świata” w wykonaniu gimnazjalistów
wtorek, 31 marca 2015
alt  Uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – dzieciom” zaprezentowali dzisiaj na deskach Teatru Aleksandra Fredry Pasję według błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich pt. „Oto Człowiek”. – Chyba nikt z nas nie spodziewał się takiego wspaniałego wprowadzenia w ten wielki czas Wielkanocy, jaki jest przed nami – podsumował przedstawienie wzruszony ksiądz dziekan Andrzej Grzelak.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Gniezno
Krótka sesja Rady Gminy Gniezno PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 14:45   (1372 odsłon)
alt   Za nami nadzwyczajna sesja rady Gminy Gniezno. Podczas trwającego nieco ponad godzinę posiedzenia radni przyjęli uchwałę dotyczącą powierzenia Miastu Gnieznu obowiązku zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom wyłapywanym na terenie gminy w 2015 roku oraz uchwałę w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę.

 
EkoWalentynki podsumowane! Zebrano 240 kg baterii! PDF Drukuj
poniedziałek, 16 lutego 2015 19:45   (1265 odsłon)
alt   EkoWalentynki już za nami. Lizaki rozdane, baterie zebrane i umieszczone w specjalnych pojemnikach. Rozpiera nas duma i jednocześnie radość, że lata edukacji prośrodowiskowej nie poszły na marne. Zebraliśmy w ciągu dwóch dni ok. 240 kg baterii, które zajmują objętość 11 kartonów.

 
Budżet gminy Gniezno na 2015 rok przyjęty jednogłośnie PDF Drukuj
środa, 28 stycznia 2015 21:45   (1321 odsłon)
alt   Radni Gminy Gniezno zdecydowali o przyjęciu budżetu na 2015 rok. W tym roku na terenie gminy będą kontynuowane działania związane z budową sieci gazowych i wodociągowych. W budżecie zaplanowano również środki na rozpoczęcie bodaj najważniejszej inwestycji najbliższych lat, a więc budowę Kompleksu Szkolno-Gimnazjalnego w Zdziechowie.

 
Gmina Gniezno zlikwiduje niefunkcjonującą szkołę PDF Drukuj
piątek, 19 grudnia 2014 20:30   (1494 odsłon)
alt   Radni Gminy Gniezno podjęli podczas dzisiejszej sesji uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji znajdującej się w Strzyżewie Smykowym filii Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym. W budynku szkoły już od września ubiegłego roku nie odbywają się zajęcia, a dzieci dowożone są do placówki w Jankowie Dolnym.

 
Wyższa pensja dla wójta, nowe diety dla radnych PDF Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 19:45   (6944 odsłon)
alt   Jak można było się spodziewać, sporo emocji podczas drugiej sesji Rady Gminy Gniezno VII kadencji wzbudziła uchwała dotycząca ustalenia wynagrodzenia wójta. Jednak mimo burzliwej dyskusji, większość radnych opowiedziała się za podwyższeniem Włodzimierzowi Lemanowi pensji. Od 1 grudnia tego roku jego uposażenie wzrośnie o 2080 zł. Podczas sesji przegłosowano również uchwałę określającą wysokość diet radnych.

 
Nauczyciele rywalizowali przy tenisowych stołach PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 16:30   (1638 odsłon)
alt   Za nami XV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli, które odbyły się w szkole w Szczytnikach Duchownych. - Od początków turnieju osobą, która była zaangażowana w proces organizacyjny tego turnieju był Bogdan Jóźwiak – nauczyciel, ale przede wszystkim zapalony tenisista stołowy. Po jego śmierci w 2003 roku, mistrzostwa nadal są kontynuowane. Od 2004 roku zawody noszą nazwę Memoriału poświęconego jego pamięci – mówi Jarosław Kusz, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, organizator turnieju.

 
„Wszystkie zadania, które były realizowane do tej pory, będą kontynuowane” PDF Drukuj
poniedziałek, 01 grudnia 2014 18:00   (3180 odsłon)
alt   Spokojnie przebiegła pierwsza sesja Rady Gminy Gniezno nowej kadencji. Po raz kolejny decyzję o wyborze na wójta z rąk komisarza wyborczego odebrał Włodzimierz Leman. Wybrano również następcę Marka Słomczewskiego na stanowisku przewodniczącego Rady Gminy. Został nim Piotr Łykowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Włodzimierz Leman ponownie wójtem gminy Gniezno! Znamy też radnych! PDF Drukuj
niedziela, 16 listopada 2014 23:55   (5369 odsłon)
alt    Znamy już pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim. Pierwsze wyniki dotyczą wyboru wójta gminy Gniezno. Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy, wójtem tej gminy nadal będzie Włodzimierz Leman. Niespodzianką jest brak w nowej radzie dotychczasowego przewodniczącego Rady Gminy - Marka Słomczewskiego.

 
Patriotyczne śpiewanie w Szczytnikach PDF Drukuj
niedziela, 09 listopada 2014 21:30   (3743 odsłon)
alt   Już po raz czwarty w Szczytnikach Duchownych, w przede dniu Święta Niepodległości, z inicjatywy Stowarzyszenie Siedlisko mieszkańcy spotkali się by wspólnie śpiewać. Okazja oczywiście zdecydowała o doborze piosenek. Jak wspominają organizatorzy pierwsze edycje spotkań były bardziej kameralne, dziś jednak w świetlicy szkoły zabrakło miejsc. Oprawę muzyczną tworzyli m.in. harcerze, przy wspólnym śpiewaniu towarzyszył im Jarosław Kusz zastępca dyrektora Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. ks Jana Twardowskiego.

 
„Gmina Gniezno gmina z klasą” PDF Drukuj
wtorek, 04 listopada 2014 14:25   (3148 odsłon)
alt   Z takim hasłem o wybór na urząd wójta gminy Gniezno w najbliższych wyborach samorządowych ubiega się dotychczasowy radny powiatowy Marcin Makohoński (Prawo i Sprawiedliwość). Pod jego rządami gmina Gniezno ma stać się samorządem nowoczesnym, otwartym na potrzeby mieszkańców, a dla miasta być partnerem, ale i konkurentem.

 
W hołdzie bł ks. Jerzemu Popiełuszce PDF Drukuj
czwartek, 09 października 2014 09:15   (2126 odsłon)
alt   W niedzielę, 19 października będziemy przeżywać 30. Rocznicę Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym we wtorek, przy Szkole Podstawowej w Goślinowie, odbył się XVI Bieg ku czci Błogosławionego. Tradycja biegów upamiętniających Kapłana sięga w naszym powiecie 1991 roku. W przeciągu 23 lat odbyło się 16 zawodów sportowych.

 
Gmina Gniezno ufundowała nowe stroje dla młodych piłkarzy UKS Zdziechowa PDF Drukuj
poniedziałek, 10 marca 2014 12:00   (2845 odsłon)
alt   Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa rozwija swoją młodzieżową sekcję piłkarską. Młodzi gracze otrzymali profesjonalne i kompletne stroje piłkarskie marki Rasan ufundowane przez gminę Gniezno.

 
Powstaje „Encyklopedia Wielkopolan” PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 22:45   (2657 odsłon)
alt   Ponad 9 tysięcy uczniów z 226 szkół podstawowych z całej Wielkopolski poszukuje w swoich gminach osób wybitnych, historycznych i współczesnych. Przygotowane przez dzieci noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady na ich temat złożą się na Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan. Gminę Gniezno reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej w Modliszewku.

 
Bajkowe stroje, konkursy, dobra zabawa PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 14:30   (2833 odsłon)
alt   Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Wczoraj od godziny 15.00 do 19.00 odbył się Balik Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Strzyżewie Paczkowym.

 
Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego jednym z najlepszych Superdekarzy w Polsce! PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 12:15   (9067 odsłon)
alt   W Hotelu Narvil w Serocku odbyła się jubileuszowa Gala programu Superdekarz. Już piąty rok z rzędu 100 najlepszych dekarzy w Polsce spotkało się na największej dekarskiej imprezie, by podsumować sezon i zebrać siły na nadchodzący rok. - Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało mi się znaleźć w czołówce najlepszych dekarzy w Polsce – stwierdził podczas Gali Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego, który zajął trzecie miejsce na podium.

 
Zdziechowa Tenis Cup – znamy rozstrzygnięcia PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:55   (2477 odsłon)
alt   Po kilkutygodniowych zmaganiach poznaliśmy najlepszych graczy Zdziechowa Tenis Cup – rozgrywek tenisowych organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa. Patronat nad imprezą objął Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno.

 
„Wczoraj i przedwczoraj było tragicznie, ale dzisiaj będzie można jeździć bezpiecznie” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 14:30   (8577 odsłon)
alt   - Czy redakcja mogłaby się zająć stanem dróg w gminie Gniezno? Od kilku dni nie można po nich przejechać?! Nikt ich nie posypuje, drogi są jak szklanka, strach gdziekolwiek się wybrać! - tej treści maile i telefony „zasypały” dzisiaj naszą redakcję. Zapytaliśmy o tę sprawę w Urzędzie Gminy Gniezno i otrzymaliśmy odpowiedź, że rzeczywiście w ostatnich dniach na drogach było tragicznie, ale już dzisiaj po drogach można jeździć bezpiecznie.

 
Bajkowe Jasełka w Zdziechowie PDF Drukuj
niedziela, 12 stycznia 2014 22:00   (2994 odsłon)
alt   Dzieci z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” już po raz drugi przyjęły zaproszenie proboszcza parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie i podczas niedzielnej mszy przedstawiły jasełka. Do Dzieciątka Jezus podążali z darami bohaterowie bajek: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Rybak ze Złotą Rybką, Jaś i Małgosia i Kopciuszek.

 
Niedzielne popołudnie w Strzyżewie PDF Drukuj
niedziela, 22 grudnia 2013 22:45   (3098 odsłon)
alt   Dzisiaj w Świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Paczkowym odbyła się gwiazdka dla dzieci. Udział w niej wzięło ponad 50 dzieci. Organizatorzy to Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka. Dzieci bawiły się pod opieką Sylwii Błaszyńskiej i Anny Kędzierskiej.

 
„Drugie życie” w parafii w Modliszewku PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 10:15   (3370 odsłon)
alt   Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie propagowały - w miniony weekend - akcję „Transplantacja - Drugie życie” w parafii p.w. św. Jakuba Ap. w Modliszewku i Mielnie.

 
Potyczka pod Zdziechową... Będzie wiele niespodzianek... PDF Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 14:30   (3201 odsłon)
alt   Już 29 grudnia w Zdziechowie odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Oprócz mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy oraz uroczystości pod tablicą pamiątkową, największą atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego wraz z gminą Gniezno chcą pokazać mieszkańcom jak mogła wyglądać jedna z najistotniejszych bitew, które związane są z początkami tego powstania.

Więcej
 
Karolina Gruberska i Krzysztof Krüger mistrzami powiatu w tenisie stołowym! PDF Drukuj
sobota, 07 grudnia 2013 22:00   (3068 odsłon)
alt   Dzisiejszy dzień w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych upłynęła pod znakiem tenisa stołowego. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli Memoriał im. Bogdana Jóźwiaka.

 
Rusza Zdziechowa Tenis Cup i turniej w piłkarzyki PDF Drukuj
wtorek, 12 listopada 2013 22:30   (2415 odsłon)
alt   Zdziechowa Tenis Cup - już w grudniu ruszy druga edycja imprezy organizowanej przez UKS Zdziechowa. Po raz pierwszy równolegle organizowany będzie turniej w piłkarzyki.

 
Zdziechowa Cup podsumowany, nagrody rozdane! PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 12:00   (2502 odsłon)
alt   UKS Zdziechowa podsumował drugi sezon rozgrywek Zdziechowa Cup. Główny akcent był jednak położony na podsumowanie pierwszego roku działalności klubu, który obfitował w wiele wydarzeń.

 
Sunny Boys okazali się najlepsi w Zdziechowa Cup! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 21:15   (2731 odsłon)
alt   Po kilkumiesięcznych rozgrywkach piłkarskich Zdziechowa Cup, znamy drużynę, która przez 12 kolejek zgromadziła najwięcej punktów. Jest nią ekipa Sunny Boys Zdziechowa.

 
Jubileuszowe bieganie ku pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 10:00   (4638 odsłon)
alt   W przeddzień 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, odbył się w Goślinowie XV, jubileuszowy bieg upamiętniający postać niezwykłego kapłana, męczennika za prawdę i wiarę. Honorowy patronat nad zawodami objął ks. biskup senior Bogdan Wojtuś. Organizatorami przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, Szkoła Podstawowa w Żydowie im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego oraz Bractwo Świętej Rodziny.

 
Lider Zdziechowa Cup poskromiony PDF Drukuj
niedziela, 13 października 2013 18:10   (2582 odsłon)
alt   Za nami kolejna runda rozgrywek Zdziechowa Cup. Niestety, z zaplanowanych trzech spotkań odbyło się tylko jedno w którym Bad Boys Zdziechowa Team ulegli Sunny Boys Zdziechowa 0:1. W pozostałych dwóch meczach odnotowano walkowery.

 
Przetasowania na szczycie tabeli Zdziechowa Cup PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 22:25   (2602 odsłon)
alt   Już bardzo niewiele spotkań pozostało do końca tegorocznego sezonu Zdziechowa Cup. Wciąż jednak nie znamy najważniejszych rozstrzygnięć. I wygląda na to, że trochę jeszcze na to poczekamy.

 
Zdziechowa Cup: Sunny Boys lepsi od No Name PDF Drukuj
niedziela, 22 września 2013 20:00   (2962 odsłon)
alt   Czasem jeden mecz potrafi przynieść więcej emocji niż cała kolejka rozgrywek. Tak było tym razem w przypadku amatorskiej ligi piłkarskiej Zdziechowa Cup. Po tym meczu na czele tabeli znajduje się drużyna Orła z Obory.

 
FC Panama liderem Zdziechowa Cup PDF Drukuj
poniedziałek, 09 września 2013 10:30   (2679 odsłon)
alt   Ósma kolejka Zdziechowa Cup za nami. Jak zawsze nie zabrakło wielu goli i dużych emocji. Weekendowe spotkania przyniosły rozstrzygnięcie w postaci nowego lidera Zdziechowa Cup,którym została drużyna FC Panama Zdziechowa.

 
Bad Boys Zdziechowa Team ponownie liderem! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 września 2013 08:25   (2652 odsłon)
alt   W tabeli Zdziechowa Cup wciąż dochodzi do interesujących przetasowań. Najważniejsze z nich miały miejsce po dzisiejszej zaległej kolejce. W kolejce tej zanotowaliśmy także walkower i wyjątkowo mało goli.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMAREKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną w Lubochni 20 min od centrum Gniezna nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Idealna pod budowę domku jednorodzinnego letniego lub całorocznego. W okolicy spokojne osiedle domków jednorodzinnych oraz stadnina koni. Tel. 791-940-640
   MOTORYZACJA: Sprzedam opla corsę z 2002 roku, benzyna 1,2 pojemność, klimatyzacja, abs, wspomaganie,radio,alufelgi, alarm, itd.Tel. 787702141
   MOTORYZACJA: Sprzedam Audi A4 1.8 125KM benzyna/gaz 1999r. Stan bardzo dobry Tel.602 331 594
   USŁUGI: Prace elektryczne instalacje niskoprądowe tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Sprzedam Honda Civic 1.4 benzyna 1996 r. przebieg 153 tys. 2 komplety opon. Stan dobry tel: 606 218 395
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: