„Człowiek Roku 2014”! Zwycięzcy plebiscytu informacjilokalnych.pl już znani!
niedziela, 25 stycznia 2015
alt   Łzy wzruszenia, emocje odbierające głos, burze oklasków – to wszystko towarzyszyło 5. Jubileuszowej Gali „Człowiek Roku”. Tym razem poznaliśmy Ludzi Roku 2014. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zebrało się dwustu zaproszonych gości, wśród nich władze miasta i powiatu, wójtowie i burmistrzowie oraz parlamentarzyści którzy mogli gratulować gronu dziesięciu laureatów, którzy zdobyli tytuł Człowieka Roku 2014!

Więcej…

REKLAMA


Gmina Gniezno
Gmina Gniezno zlikwiduje niefunkcjonującą szkołę PDF Drukuj
piątek, 19 grudnia 2014 19:30   (1221 odsłon)
alt   Radni Gminy Gniezno podjęli podczas dzisiejszej sesji uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji znajdującej się w Strzyżewie Smykowym filii Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym. W budynku szkoły już od września ubiegłego roku nie odbywają się zajęcia, a dzieci dowożone są do placówki w Jankowie Dolnym.

 
Wyższa pensja dla wójta, nowe diety dla radnych PDF Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 18:45   (5737 odsłon)
alt   Jak można było się spodziewać, sporo emocji podczas drugiej sesji Rady Gminy Gniezno VII kadencji wzbudziła uchwała dotycząca ustalenia wynagrodzenia wójta. Jednak mimo burzliwej dyskusji, większość radnych opowiedziała się za podwyższeniem Włodzimierzowi Lemanowi pensji. Od 1 grudnia tego roku jego uposażenie wzrośnie o 2080 zł. Podczas sesji przegłosowano również uchwałę określającą wysokość diet radnych.

 
Nauczyciele rywalizowali przy tenisowych stołach PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 15:30   (1382 odsłon)
alt   Za nami XV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli, które odbyły się w szkole w Szczytnikach Duchownych. - Od początków turnieju osobą, która była zaangażowana w proces organizacyjny tego turnieju był Bogdan Jóźwiak – nauczyciel, ale przede wszystkim zapalony tenisista stołowy. Po jego śmierci w 2003 roku, mistrzostwa nadal są kontynuowane. Od 2004 roku zawody noszą nazwę Memoriału poświęconego jego pamięci – mówi Jarosław Kusz, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, organizator turnieju.

 
„Wszystkie zadania, które były realizowane do tej pory, będą kontynuowane” PDF Drukuj
poniedziałek, 01 grudnia 2014 17:00   (2891 odsłon)
alt   Spokojnie przebiegła pierwsza sesja Rady Gminy Gniezno nowej kadencji. Po raz kolejny decyzję o wyborze na wójta z rąk komisarza wyborczego odebrał Włodzimierz Leman. Wybrano również następcę Marka Słomczewskiego na stanowisku przewodniczącego Rady Gminy. Został nim Piotr Łykowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Włodzimierz Leman ponownie wójtem gminy Gniezno! Znamy też radnych! PDF Drukuj
niedziela, 16 listopada 2014 22:55   (5046 odsłon)
alt    Znamy już pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim. Pierwsze wyniki dotyczą wyboru wójta gminy Gniezno. Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy, wójtem tej gminy nadal będzie Włodzimierz Leman. Niespodzianką jest brak w nowej radzie dotychczasowego przewodniczącego Rady Gminy - Marka Słomczewskiego.

 
Patriotyczne śpiewanie w Szczytnikach PDF Drukuj
niedziela, 09 listopada 2014 20:30   (3371 odsłon)
alt   Już po raz czwarty w Szczytnikach Duchownych, w przede dniu Święta Niepodległości, z inicjatywy Stowarzyszenie Siedlisko mieszkańcy spotkali się by wspólnie śpiewać. Okazja oczywiście zdecydowała o doborze piosenek. Jak wspominają organizatorzy pierwsze edycje spotkań były bardziej kameralne, dziś jednak w świetlicy szkoły zabrakło miejsc. Oprawę muzyczną tworzyli m.in. harcerze, przy wspólnym śpiewaniu towarzyszył im Jarosław Kusz zastępca dyrektora Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. ks Jana Twardowskiego.

 
„Gmina Gniezno gmina z klasą” PDF Drukuj
wtorek, 04 listopada 2014 13:25   (2828 odsłon)
alt   Z takim hasłem o wybór na urząd wójta gminy Gniezno w najbliższych wyborach samorządowych ubiega się dotychczasowy radny powiatowy Marcin Makohoński (Prawo i Sprawiedliwość). Pod jego rządami gmina Gniezno ma stać się samorządem nowoczesnym, otwartym na potrzeby mieszkańców, a dla miasta być partnerem, ale i konkurentem.

 
W hołdzie bł ks. Jerzemu Popiełuszce PDF Drukuj
czwartek, 09 października 2014 08:15   (1921 odsłon)
alt   W niedzielę, 19 października będziemy przeżywać 30. Rocznicę Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym we wtorek, przy Szkole Podstawowej w Goślinowie, odbył się XVI Bieg ku czci Błogosławionego. Tradycja biegów upamiętniających Kapłana sięga w naszym powiecie 1991 roku. W przeciągu 23 lat odbyło się 16 zawodów sportowych.

 
Gmina Gniezno ufundowała nowe stroje dla młodych piłkarzy UKS Zdziechowa PDF Drukuj
poniedziałek, 10 marca 2014 11:00   (2567 odsłon)
alt   Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa rozwija swoją młodzieżową sekcję piłkarską. Młodzi gracze otrzymali profesjonalne i kompletne stroje piłkarskie marki Rasan ufundowane przez gminę Gniezno.

 
Powstaje „Encyklopedia Wielkopolan” PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 21:45   (2444 odsłon)
alt   Ponad 9 tysięcy uczniów z 226 szkół podstawowych z całej Wielkopolski poszukuje w swoich gminach osób wybitnych, historycznych i współczesnych. Przygotowane przez dzieci noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady na ich temat złożą się na Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan. Gminę Gniezno reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej w Modliszewku.

 
Bajkowe stroje, konkursy, dobra zabawa PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 13:30   (2617 odsłon)
alt   Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Wczoraj od godziny 15.00 do 19.00 odbył się Balik Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Strzyżewie Paczkowym.

 
Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego jednym z najlepszych Superdekarzy w Polsce! PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 11:15   (8563 odsłon)
alt   W Hotelu Narvil w Serocku odbyła się jubileuszowa Gala programu Superdekarz. Już piąty rok z rzędu 100 najlepszych dekarzy w Polsce spotkało się na największej dekarskiej imprezie, by podsumować sezon i zebrać siły na nadchodzący rok. - Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało mi się znaleźć w czołówce najlepszych dekarzy w Polsce – stwierdził podczas Gali Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego, który zajął trzecie miejsce na podium.

 
Zdziechowa Tenis Cup – znamy rozstrzygnięcia PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:55   (2265 odsłon)
alt   Po kilkutygodniowych zmaganiach poznaliśmy najlepszych graczy Zdziechowa Tenis Cup – rozgrywek tenisowych organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa. Patronat nad imprezą objął Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno.

 
„Wczoraj i przedwczoraj było tragicznie, ale dzisiaj będzie można jeździć bezpiecznie” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 13:30   (8242 odsłon)
alt   - Czy redakcja mogłaby się zająć stanem dróg w gminie Gniezno? Od kilku dni nie można po nich przejechać?! Nikt ich nie posypuje, drogi są jak szklanka, strach gdziekolwiek się wybrać! - tej treści maile i telefony „zasypały” dzisiaj naszą redakcję. Zapytaliśmy o tę sprawę w Urzędzie Gminy Gniezno i otrzymaliśmy odpowiedź, że rzeczywiście w ostatnich dniach na drogach było tragicznie, ale już dzisiaj po drogach można jeździć bezpiecznie.

 
Bajkowe Jasełka w Zdziechowie PDF Drukuj
niedziela, 12 stycznia 2014 21:00   (2785 odsłon)
alt   Dzieci z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” już po raz drugi przyjęły zaproszenie proboszcza parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie i podczas niedzielnej mszy przedstawiły jasełka. Do Dzieciątka Jezus podążali z darami bohaterowie bajek: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Rybak ze Złotą Rybką, Jaś i Małgosia i Kopciuszek.

 
Niedzielne popołudnie w Strzyżewie PDF Drukuj
niedziela, 22 grudnia 2013 21:45   (2887 odsłon)
alt   Dzisiaj w Świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Paczkowym odbyła się gwiazdka dla dzieci. Udział w niej wzięło ponad 50 dzieci. Organizatorzy to Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka. Dzieci bawiły się pod opieką Sylwii Błaszyńskiej i Anny Kędzierskiej.

 
„Drugie życie” w parafii w Modliszewku PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 09:15   (3152 odsłon)
alt   Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie propagowały - w miniony weekend - akcję „Transplantacja - Drugie życie” w parafii p.w. św. Jakuba Ap. w Modliszewku i Mielnie.

 
Potyczka pod Zdziechową... Będzie wiele niespodzianek... PDF Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 13:30   (3025 odsłon)
alt   Już 29 grudnia w Zdziechowie odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Oprócz mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy oraz uroczystości pod tablicą pamiątkową, największą atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego wraz z gminą Gniezno chcą pokazać mieszkańcom jak mogła wyglądać jedna z najistotniejszych bitew, które związane są z początkami tego powstania.

Więcej
 
Karolina Gruberska i Krzysztof Krüger mistrzami powiatu w tenisie stołowym! PDF Drukuj
sobota, 07 grudnia 2013 21:00   (2854 odsłon)
alt   Dzisiejszy dzień w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych upłynęła pod znakiem tenisa stołowego. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli Memoriał im. Bogdana Jóźwiaka.

 
Rusza Zdziechowa Tenis Cup i turniej w piłkarzyki PDF Drukuj
wtorek, 12 listopada 2013 21:30   (2234 odsłon)
alt   Zdziechowa Tenis Cup - już w grudniu ruszy druga edycja imprezy organizowanej przez UKS Zdziechowa. Po raz pierwszy równolegle organizowany będzie turniej w piłkarzyki.

 
Zdziechowa Cup podsumowany, nagrody rozdane! PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 11:00   (2322 odsłon)
alt   UKS Zdziechowa podsumował drugi sezon rozgrywek Zdziechowa Cup. Główny akcent był jednak położony na podsumowanie pierwszego roku działalności klubu, który obfitował w wiele wydarzeń.

 
Sunny Boys okazali się najlepsi w Zdziechowa Cup! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 20:15   (2538 odsłon)
alt   Po kilkumiesięcznych rozgrywkach piłkarskich Zdziechowa Cup, znamy drużynę, która przez 12 kolejek zgromadziła najwięcej punktów. Jest nią ekipa Sunny Boys Zdziechowa.

 
Jubileuszowe bieganie ku pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 09:00   (4371 odsłon)
alt   W przeddzień 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, odbył się w Goślinowie XV, jubileuszowy bieg upamiętniający postać niezwykłego kapłana, męczennika za prawdę i wiarę. Honorowy patronat nad zawodami objął ks. biskup senior Bogdan Wojtuś. Organizatorami przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, Szkoła Podstawowa w Żydowie im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego oraz Bractwo Świętej Rodziny.

 
Lider Zdziechowa Cup poskromiony PDF Drukuj
niedziela, 13 października 2013 17:10   (2387 odsłon)
alt   Za nami kolejna runda rozgrywek Zdziechowa Cup. Niestety, z zaplanowanych trzech spotkań odbyło się tylko jedno w którym Bad Boys Zdziechowa Team ulegli Sunny Boys Zdziechowa 0:1. W pozostałych dwóch meczach odnotowano walkowery.

 
Przetasowania na szczycie tabeli Zdziechowa Cup PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 21:25   (2388 odsłon)
alt   Już bardzo niewiele spotkań pozostało do końca tegorocznego sezonu Zdziechowa Cup. Wciąż jednak nie znamy najważniejszych rozstrzygnięć. I wygląda na to, że trochę jeszcze na to poczekamy.

 
Zdziechowa Cup: Sunny Boys lepsi od No Name PDF Drukuj
niedziela, 22 września 2013 19:00   (2750 odsłon)
alt   Czasem jeden mecz potrafi przynieść więcej emocji niż cała kolejka rozgrywek. Tak było tym razem w przypadku amatorskiej ligi piłkarskiej Zdziechowa Cup. Po tym meczu na czele tabeli znajduje się drużyna Orła z Obory.

 
FC Panama liderem Zdziechowa Cup PDF Drukuj
poniedziałek, 09 września 2013 09:30   (2465 odsłon)
alt   Ósma kolejka Zdziechowa Cup za nami. Jak zawsze nie zabrakło wielu goli i dużych emocji. Weekendowe spotkania przyniosły rozstrzygnięcie w postaci nowego lidera Zdziechowa Cup,którym została drużyna FC Panama Zdziechowa.

 
Bad Boys Zdziechowa Team ponownie liderem! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 września 2013 07:25   (2443 odsłon)
alt   W tabeli Zdziechowa Cup wciąż dochodzi do interesujących przetasowań. Najważniejsze z nich miały miejsce po dzisiejszej zaległej kolejce. W kolejce tej zanotowaliśmy także walkower i wyjątkowo mało goli.

 
Prymas Polski z niecodziennym upominkiem! PDF Drukuj
sobota, 31 sierpnia 2013 20:00   (7075 odsłon)
alt   Dzisiaj w Strzyżewie Smykowym odbyła się uroczystość poświecenia kapliczki dla figury św. Floriana zlokalizowanej przy remizie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Poświęcenia dokonał ks. abp Józef Kowalczyk, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. Figurę świętego ufundował Jacek Kowalski, prezydent Gniezna. Podczas uroczystości strażacy przygotowali dla Prymasa niecodzienny upominek... hełm bojowy!

 
Sunny Boys pozostają na fotelu lidera rozgrywek piłkarskich Zdziechowa Cup PDF Drukuj
niedziela, 25 sierpnia 2013 18:00   (2420 odsłon)
alt   Siódma kolejka Zdziechowa Cup nie przyniosła żadnych zmian w tabeli rozgrywek. Pomimo tego, że gracze Sunny Boys pauzowali, wciąż utrzymują pozycję lidera.

 
Sunny Boys pozostają na fotelu lidera Zdziechowa Cup! PDF Drukuj
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 07:25   (2972 odsłon)
alt   Podczas niedzielnych zmagań w ramach Zdziechowa Cup nie brakowało emocji, ale także, niestety, brutalnych zagrań, z których jedno zakończyło się wizytą karetki pogotowia medycznego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA
REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NAUKA: Korepetycje z geografii i wiedzy o społeczeństwie. Przygotowanie do matury poziom rozszerzony. tel. kom. 607739444
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną - Wilkowyja, możliwość doboru wielkości działki. W działce woda, a prąd 15 m od działki. 25 zł/m². Tel. 796198217
   SPRZEDAM: Tanio sprzedam powieści wydane w języku angielskim. Telefon 601-782-867.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: