Gmina Gniezno, gminą z klasą!
czwartek, 30 października 2014
alt   O pomysłach na zmianę oblicza Gminy Gniezno i nadaniu jej prestiżu, wykorzystaniu drzemiącego potencjału oraz aktywizacji jej mieszkańców – rozmawiamy z Marcinem Makohońskim, najmłodszym kandydatem na fotel Wójta Gminy Gniezno, który jako pierwszy przedstawił swój program wyborczy „Gmina Gniezno – gmina z klasą”.


Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZEGmina Gniezno
W hołdzie bł ks. Jerzemu Popiełuszce PDF Drukuj
czwartek, 09 października 2014 08:15   (1185 odsłon)
alt   W niedzielę, 19 października będziemy przeżywać 30. Rocznicę Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym we wtorek, przy Szkole Podstawowej w Goślinowie, odbył się XVI Bieg ku czci Błogosławionego. Tradycja biegów upamiętniających Kapłana sięga w naszym powiecie 1991 roku. W przeciągu 23 lat odbyło się 16 zawodów sportowych.

 
Gmina Gniezno ufundowała nowe stroje dla młodych piłkarzy UKS Zdziechowa PDF Drukuj
poniedziałek, 10 marca 2014 11:00   (2002 odsłon)
alt   Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa rozwija swoją młodzieżową sekcję piłkarską. Młodzi gracze otrzymali profesjonalne i kompletne stroje piłkarskie marki Rasan ufundowane przez gminę Gniezno.

 
Powstaje „Encyklopedia Wielkopolan” PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 21:45   (1922 odsłon)
alt   Ponad 9 tysięcy uczniów z 226 szkół podstawowych z całej Wielkopolski poszukuje w swoich gminach osób wybitnych, historycznych i współczesnych. Przygotowane przez dzieci noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady na ich temat złożą się na Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan. Gminę Gniezno reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej w Modliszewku.

 
Bajkowe stroje, konkursy, dobra zabawa PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 13:30   (2126 odsłon)
alt   Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Wczoraj od godziny 15.00 do 19.00 odbył się Balik Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Strzyżewie Paczkowym.

 
Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego jednym z najlepszych Superdekarzy w Polsce! PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 11:15   (7436 odsłon)
alt   W Hotelu Narvil w Serocku odbyła się jubileuszowa Gala programu Superdekarz. Już piąty rok z rzędu 100 najlepszych dekarzy w Polsce spotkało się na największej dekarskiej imprezie, by podsumować sezon i zebrać siły na nadchodzący rok. - Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało mi się znaleźć w czołówce najlepszych dekarzy w Polsce – stwierdził podczas Gali Łukasz Budzyński ze Strzyżewa Smykowego, który zajął trzecie miejsce na podium.

 
Zdziechowa Tenis Cup – znamy rozstrzygnięcia PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:55   (1778 odsłon)
alt   Po kilkutygodniowych zmaganiach poznaliśmy najlepszych graczy Zdziechowa Tenis Cup – rozgrywek tenisowych organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa. Patronat nad imprezą objął Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno.

 
„Wczoraj i przedwczoraj było tragicznie, ale dzisiaj będzie można jeździć bezpiecznie” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 13:30   (7464 odsłon)
alt   - Czy redakcja mogłaby się zająć stanem dróg w gminie Gniezno? Od kilku dni nie można po nich przejechać?! Nikt ich nie posypuje, drogi są jak szklanka, strach gdziekolwiek się wybrać! - tej treści maile i telefony „zasypały” dzisiaj naszą redakcję. Zapytaliśmy o tę sprawę w Urzędzie Gminy Gniezno i otrzymaliśmy odpowiedź, że rzeczywiście w ostatnich dniach na drogach było tragicznie, ale już dzisiaj po drogach można jeździć bezpiecznie.

 
Bajkowe Jasełka w Zdziechowie PDF Drukuj
niedziela, 12 stycznia 2014 21:00   (2282 odsłon)
alt   Dzieci z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” już po raz drugi przyjęły zaproszenie proboszcza parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie i podczas niedzielnej mszy przedstawiły jasełka. Do Dzieciątka Jezus podążali z darami bohaterowie bajek: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Rybak ze Złotą Rybką, Jaś i Małgosia i Kopciuszek.

 
Niedzielne popołudnie w Strzyżewie PDF Drukuj
niedziela, 22 grudnia 2013 21:45   (2398 odsłon)
alt   Dzisiaj w Świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Paczkowym odbyła się gwiazdka dla dzieci. Udział w niej wzięło ponad 50 dzieci. Organizatorzy to Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka. Dzieci bawiły się pod opieką Sylwii Błaszyńskiej i Anny Kędzierskiej.

 
„Drugie życie” w parafii w Modliszewku PDF Drukuj
wtorek, 17 grudnia 2013 09:15   (2618 odsłon)
alt   Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie propagowały - w miniony weekend - akcję „Transplantacja - Drugie życie” w parafii p.w. św. Jakuba Ap. w Modliszewku i Mielnie.

 
Potyczka pod Zdziechową... Będzie wiele niespodzianek... PDF Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 13:30   (2537 odsłon)
alt   Już 29 grudnia w Zdziechowie odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Oprócz mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy oraz uroczystości pod tablicą pamiątkową, największą atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego wraz z gminą Gniezno chcą pokazać mieszkańcom jak mogła wyglądać jedna z najistotniejszych bitew, które związane są z początkami tego powstania.

Więcej
 
Karolina Gruberska i Krzysztof Krüger mistrzami powiatu w tenisie stołowym! PDF Drukuj
sobota, 07 grudnia 2013 21:00   (2332 odsłon)
alt   Dzisiejszy dzień w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych upłynęła pod znakiem tenisa stołowego. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli Memoriał im. Bogdana Jóźwiaka.

 
Rusza Zdziechowa Tenis Cup i turniej w piłkarzyki PDF Drukuj
wtorek, 12 listopada 2013 21:30   (1821 odsłon)
alt   Zdziechowa Tenis Cup - już w grudniu ruszy druga edycja imprezy organizowanej przez UKS Zdziechowa. Po raz pierwszy równolegle organizowany będzie turniej w piłkarzyki.

 
Zdziechowa Cup podsumowany, nagrody rozdane! PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 11:00   (1913 odsłon)
alt   UKS Zdziechowa podsumował drugi sezon rozgrywek Zdziechowa Cup. Główny akcent był jednak położony na podsumowanie pierwszego roku działalności klubu, który obfitował w wiele wydarzeń.

 
Sunny Boys okazali się najlepsi w Zdziechowa Cup! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 20:15   (2090 odsłon)
alt   Po kilkumiesięcznych rozgrywkach piłkarskich Zdziechowa Cup, znamy drużynę, która przez 12 kolejek zgromadziła najwięcej punktów. Jest nią ekipa Sunny Boys Zdziechowa.

 
Jubileuszowe bieganie ku pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 09:00   (3872 odsłon)
alt   W przeddzień 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, odbył się w Goślinowie XV, jubileuszowy bieg upamiętniający postać niezwykłego kapłana, męczennika za prawdę i wiarę. Honorowy patronat nad zawodami objął ks. biskup senior Bogdan Wojtuś. Organizatorami przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, Szkoła Podstawowa w Żydowie im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego oraz Bractwo Świętej Rodziny.

 
Lider Zdziechowa Cup poskromiony PDF Drukuj
niedziela, 13 października 2013 17:10   (1924 odsłon)
alt   Za nami kolejna runda rozgrywek Zdziechowa Cup. Niestety, z zaplanowanych trzech spotkań odbyło się tylko jedno w którym Bad Boys Zdziechowa Team ulegli Sunny Boys Zdziechowa 0:1. W pozostałych dwóch meczach odnotowano walkowery.

 
Przetasowania na szczycie tabeli Zdziechowa Cup PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 21:25   (1947 odsłon)
alt   Już bardzo niewiele spotkań pozostało do końca tegorocznego sezonu Zdziechowa Cup. Wciąż jednak nie znamy najważniejszych rozstrzygnięć. I wygląda na to, że trochę jeszcze na to poczekamy.

 
Zdziechowa Cup: Sunny Boys lepsi od No Name PDF Drukuj
niedziela, 22 września 2013 19:00   (2255 odsłon)
alt   Czasem jeden mecz potrafi przynieść więcej emocji niż cała kolejka rozgrywek. Tak było tym razem w przypadku amatorskiej ligi piłkarskiej Zdziechowa Cup. Po tym meczu na czele tabeli znajduje się drużyna Orła z Obory.

 
FC Panama liderem Zdziechowa Cup PDF Drukuj
poniedziałek, 09 września 2013 09:30   (2053 odsłon)
alt   Ósma kolejka Zdziechowa Cup za nami. Jak zawsze nie zabrakło wielu goli i dużych emocji. Weekendowe spotkania przyniosły rozstrzygnięcie w postaci nowego lidera Zdziechowa Cup,którym została drużyna FC Panama Zdziechowa.

 
Bad Boys Zdziechowa Team ponownie liderem! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 września 2013 07:25   (1974 odsłon)
alt   W tabeli Zdziechowa Cup wciąż dochodzi do interesujących przetasowań. Najważniejsze z nich miały miejsce po dzisiejszej zaległej kolejce. W kolejce tej zanotowaliśmy także walkower i wyjątkowo mało goli.

 
Prymas Polski z niecodziennym upominkiem! PDF Drukuj
sobota, 31 sierpnia 2013 20:00   (6455 odsłon)
alt   Dzisiaj w Strzyżewie Smykowym odbyła się uroczystość poświecenia kapliczki dla figury św. Floriana zlokalizowanej przy remizie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Poświęcenia dokonał ks. abp Józef Kowalczyk, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. Figurę świętego ufundował Jacek Kowalski, prezydent Gniezna. Podczas uroczystości strażacy przygotowali dla Prymasa niecodzienny upominek... hełm bojowy!

 
Sunny Boys pozostają na fotelu lidera rozgrywek piłkarskich Zdziechowa Cup PDF Drukuj
niedziela, 25 sierpnia 2013 18:00   (1984 odsłon)
alt   Siódma kolejka Zdziechowa Cup nie przyniosła żadnych zmian w tabeli rozgrywek. Pomimo tego, że gracze Sunny Boys pauzowali, wciąż utrzymują pozycję lidera.

 
Sunny Boys pozostają na fotelu lidera Zdziechowa Cup! PDF Drukuj
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 07:25   (2478 odsłon)
alt   Podczas niedzielnych zmagań w ramach Zdziechowa Cup nie brakowało emocji, ale także, niestety, brutalnych zagrań, z których jedno zakończyło się wizytą karetki pogotowia medycznego.

 
Mamy nowego lidera „Zdziechowa Cup”! PDF Drukuj
poniedziałek, 12 sierpnia 2013 20:45   (2052 odsłon)
alt   Po czterech rozegranych kolejkach, tabela „Zdziechowa Cup” zaczyna się krystalizować. Poznaliśmy drużynę, która jest nowym liderem. Mowa o Sunny Boys Zdziechowa.

 
„Zdziechowa Cup”: Bad Boys Zdziechowa Team nowym liderem! PDF Drukuj
niedziela, 28 lipca 2013 18:00   (2326 odsłon)
alt   Bardzo wysokimi wynikami zakończyła się 3 kolejka piłkarskich rozgrywek „Zdziechowa Cup". Nie oznacza to wcale, że brakowało emocji czy też wyjątkowych akcji. Po tej kolejce nowym liderem została drużyna Bad Boys Zdziechowa Team.

 
Zdziechowa Cup – odsłona druga: KS Bojanice liderem! PDF Drukuj
poniedziałek, 22 lipca 2013 08:15   (1910 odsłon)
alt   Na boisku wiejskim w Zdziechowie odbyła się druga kolejka "Zdziechowa Cup" - rozgrywek piłkarskich dla okolicznych mieszkańców. Tegoroczna edycja to drugi sezon tej imprezy.

 
Inauguracja „Zdziechowa Cup” PDF Drukuj
niedziela, 14 lipca 2013 21:00   (1774 odsłon)
alt   W niedzielę oficjalnie zainaugurowano drugi sezon „Zdziechowa Cup", w których udział bierze siedem drużyn z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Organizatorem rozgrywek jest Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa.

 
Owieczki i Mieleszyn bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
niedziela, 07 lipca 2013 22:00   (2366 odsłon)
alt   Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa. Wśród młodzików mistrzem została drużyna występująca pod nazwą Grupa Sanok WKS Owieczki, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się gracze WKS Wczorajsi Mieleszyn!

 
Gniezno i Karniszewo w finale „Zdziechowa Junior Cup”! PDF Drukuj
niedziela, 16 czerwca 2013 15:10   (1990 odsłon)
alt   Po połknięciu gorzkiej pigułki, jaką dla drużyny Tornado Gniezno było w zeszłą niedzielę odpadnięcie z rywalizacji w ramach piłkarskich rozgrywek „Zdziechowa Junior Cup” w kategorii gimnazjalnej, nadszedł czas na przekonywujące zwycięstwo graczy z Pierwszej Stolicy Polski w ramach rywalizacji szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek jest Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa.

 
Znamy kolejnych finalistów „Zdziechowa Junior Cup”! PDF Drukuj
niedziela, 09 czerwca 2013 15:15   (2288 odsłon)
alt   Po zaciętej walce młodzików, w „Zdziechowa Junior Cup” nadszedł czas na rywalizację piłkarską gimnazjalistów. Jak zwykle, nie zabrakło odpuszczania, emocjonującej walki i fantastycznych bramek. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy Zdziechowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE


OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 z obiektywem Nikkor 18-105 - cena 1600 zł. Sprzedam także osobno: Nikkon D5100 Body za 1200 zł i osobno obiektyw: Nikkor 18-105 za 600 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: